Erasmus Başvuru Süreci Erasmus’a Nasıl Başvurulur?

Erasmus projesinin ne olduğunu farklı kaynaklardan ya da hazırlamış olduğumuz Erasmus nedir? Yazımızdan anladığınızı varsayarak, bu yazımızda sizlere Erasmus başvuru nasıl yapılır? Bundan bahsediyor olacağız. Emin olun Erasmus başvurusu çok da karmakarışık ve uğraşılmayacak denli bir süreç değil. Kolay ve prüzlere takılmadan Erasmus başvurusu yapmak için, başvuru rehberimiz tam da sizlere göre.

Erasmus Başvurusu için Gereken Koşullar;

Erasmus programına katılmaya karar verdiniz ve programa katılmak için uygun şartları sağlayıp, sağlamadığınızı teyit etmek istiyorsanız, öncelikle öğrenim görmüş olduğunuz üniversitenizin eramus için hazırlamış olduğu koşulları ve kontenjanları öğrenmelisiniz. Genellikle ERASMUS adayları için gerekli sınırlamalar şu hususlarda nitelendirilir;

erasmus başvuru, erasmus başvurusu nasıl yapılır?

Erasmus’a Kayıtta Dikkate Alınan Hususlar!

Öncelikle çok başarılı bir öğrenci olmanız ya da olmamanız Erasmus başvurunuzu doğrudan etkileyen bir faktör olmamaktadır. Bunun yanı sıra tabii ki belirli bir sınırlamalar ve ölçütler mevcuttur. Bunlardan en önemlisi transkript puanıdır. Genelllikle 2.00-4.00 arası baraj sınırlandırılmaları, üniversiteler tarafından belirlenir. Üniversitenizin taban transkript değerini öğrenmek istiyorsanız, internet sitelerindeki Erasmus Plus bölümünü incelemenizi tavsiye ederiz. Bunun yanı sıra Erasmus başvuru için gideceğiniz Ülkelerdeki üniversitelerin eğitim verdiği dili belirli bir seviyede biliyor olmanız ve Türkiye’de en az 2 dönem üniversite okuyup başarı ile geçmiş olmanız gerekmektedir. Hibe başvurusu içinde mutlaka daha önceden Erasmus Plus programlarından birine katılmış olmalısınız. Erasmus hibe başvurusu içinde detaylı bir yazı hazırladık, sitemizden ulaşabilirsiniz. Bunun dışına Erasmus başvurunuzun kabul görmemesi için bir neden bulunmamaktadır.

Erasmus Programına Kimler Katılamaz!

Öncelikle daha önceden kişisel olarak bir ülkeye seyahat ettiyseniz ve bir suç işlediyseniz, o ülke de eğitim göremez ve hali ile Erasmus’da problem yaşayabilirsiniz. Bir üniversite de eğitim görmemiş olup, açık öğretim yapıp kaydı bulunmayan bireyler ise, Erasmus programından yararlanamazlar ve Erasmus başvuru süreci olumsuz sonuçlanır.

Genel olarak Erasmus başvuru sürecinden bahsetmiş olduğumuz bu yazımızı okuduğunuz için teşekkürlerimizi sunarız. Erasmus ile hangi ülkelere gidebilirsiniz, Erasmus ülkeleri hangileridir merak ediyorsanız, buraya tıklayarak Erasmus Ülkeleri listemize ulaşabilir ve düşündüğünüz ülke ve üniversite için analiz yazımızı okuyabilirsiniz.

Hayat bir kitaptır ve gezip görmeyenler hep aynı sayfayı okur. “St. Agustine”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir